So nagradni kvizi sporni?
Kaj dogaja
petek, 15. marec 2002
Konkurenčna bitka mobilnih operaterjev se je s subvencionirnih telefonov očitno razširila na nagradne kvize. Da utegnejo biti take aktivnost operaterjev v nekaterih pogledih sporne govori interni komentar enega izmed operaterjev, ki je nedavno pomotoma prišel v javnost. Glede na to, da gre v mnogih primerih na koncu za žrebanje nagrad, bi morda kljub "preverjanju znanja" kakšno besedo lahko rekel Urad Republike Slovenije za nadzor prirejanja iger na srečo na podlagi Zakona o igrah na srečo, saj zakon pravi, da tudi "kviz loterije" sodijo med klasične igre na srečo.
Dejstvo je tudi, da še vedno veljavne določbe zakona o varstvu konkurence med drugim pravijo, da se kot dejanja nelojalne konkurence šteje tudi "...pridobivanje kupcev blaga ali uporaba storitev z dajanjem ali obljubljanjem nagrad ali kakšne druge premoženjske koristi ali ugodnosti, ki po vrednosti občutneje presega vrednost blaga ali storitve, s katero naj kupec pridobi možnost nagrade...".
Primerjajte npr. ceno telefona Nokia 5510, Motorola T191 ali smuči Elan Integra 7.0 in ceno parih sporočil SMS?
Vsekakor, se ponudba storitev veča, operaterji mobilnih omrežij včasih niti niso ponudniki vsebinskih storitev temveč le "omogočajo" izvajanje storitev v okviru svoje infrastrukture. Največji slovenski mobilni operater tako poskrbi, da nagrade podeljujejo sponzorji kviza, najmlajši pa v svojem zadnjem sporočilu sploh ne omenja kakšne naj bi obljubljene nagrade bile.
• 386tele.com, Prispevki na temo SMS kvizov
 
< Nazaj   Naprej >

Vsebine spletne strani delno ali v celoti ni dovoljeno kopirati, razmnoževati ali na katerikoli drug način distribuirati brez pisnega dovoljenja izdajatelja. Vsi logotipi in blagovne znamke so last njihovih lastnikov. Vsi komentarji so last njihovih avtorjev, vse ostalo je © 386tele.com. Priporočamo obisk spletne strani www.preberi.si. Elektronska publikacija 386tele.com je zavedena pod mednarodno standardno serijsko številko ISSN 1581-0259.