Sindikat se ne strinja s predlogom vlade
Telekom Slovenije
torek, 24. julij 2001
V Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS) pozivajo vlado, naj znova preuči svoje predloge k sklicu skupščine delničarjev Telekoma Slovenije, ki zadevajo sprejem statuta delniške družbe. Vlada, ki je 66,5-odstotna lastnica Telekoma, je posredovala skupščini družbe nasprotni predlog, po katerem bi se število članov nadzornega sveta znižalo s sedanjih deset na šest, od tega bi bili štirje predstavniki kapitala in dva predstavnika delavcev, odpravljeno pa naj bi bilo tudi soglasno odločanje uprave za sprejem najpomembnejših odločitev. Ta del predloga je sicer podprla uprava Telekoma Slovenije, ki pa se ne strinja z vlado glede zneska, ki naj bi ga družba namenila izplačilu dividend.
Očitno pa podpora uprave družbe niti predlogu spremembe števila članov nadzornega sveta ni bila enotna. Predsedniku ZSSS Dušanu Semoliču in predsednici sveta delavcev Telekoma Slovenije Darji Senica se je namreč na današnji novinarski konferenci pridružil delavski direktor Milan Fujs, ko so skupno vlado pozvali, naj omenjeni predlog umakne. V Telekomovem statutu naj ostane določilo, da imajo delavski predstavniki v nadzornem svetu še naprej polovico članov in da uprava družbe, v katere sestavi je tudi delavski direktor, vse pomembnejše odločitve tudi v prihodnje sprejema soglasno.

Preberi še:
• Vir: STA/Finance, ZSSS nasprotuje predlogu vlade k sklicu skupščine Telekoma
• 386tele.com, Neto vlada in bruto uprava se ne strinjata glede denarja
• 386tele.com, Kalin bi še bolj nadziral Telekom Slovenije
 
< Nazaj   Naprej >

Vsebine spletne strani delno ali v celoti ni dovoljeno kopirati, razmnoževati ali na katerikoli drug način distribuirati brez pisnega dovoljenja izdajatelja. Vsi logotipi in blagovne znamke so last njihovih lastnikov. Vsi komentarji so last njihovih avtorjev, vse ostalo je © 386tele.com. Priporočamo obisk spletne strani www.preberi.si. Elektronska publikacija 386tele.com je zavedena pod mednarodno standardno serijsko številko ISSN 1581-0259.