Iskrateling za hrvaške zdravnike
V medijih
petek, 20. julij 2001
Konec preteklega tedna je v hrvaškem mestu Vrgorac potekal simpozij o uvajanju telemedicine ADRIATIC-TELE-DOC 2001, tehnično podporo in videokonferenčne sisteme Polyspan-Polycom pa je zagotovilo podjetje Iskrateling iz Kranja. S sodelovanjem na simpoziju so v Iskratelingu želeli prikazati pomen sodobnih tehnologij za uspešno poslovanje tudi na področju zdravstva. Simpozij ADRIATIC-TELE-DOC 2001 je potekal pod pokroviteljstvom Ministrstva za zdravstvo Republike Hrvaške, Hrvaškega društva za telemedicino in Hrvaškega zdravniškega zbora. Projekt je potekal pod vodstvom prof. dr. Ivice Klapana iz Zavoda za telemedicino ter profesorjev Ostojiča in Slaven Letica. Namen simpozija je bil pokazati praktične možnosti uporabe videokonferenčnih sistemov na področju telemedicine. Tako so se sodelujoči lahko preko videokonferenčnih sistemov, ki jih je priskrbel Iskrateling, povezali z Medicinsko fakulteto v Zagrebu, Kliniko Sveti Duh, zagrebško Travmatološko kliniko s privatno ustanovo za usposabljanje kirurgov v Strasbourgu ter predstavnikom podjetja Polyspan-Polycom v Nici. Osrednji in najpomembnejši dogodek simpozija je bila videokonferenčna povezava z otokom Brač, kjer so zdravniki specialisti, sodelujoči na simpoziju v Vrgorcu, na osnovi podanega stanja dveh pacientov s strani lokalnega zdravnika na otoku Braču, ogleda CT posnetkov enega in EKG diagramov drugega pacienta postavili ustrezno diagnozo in predlog nadaljnjega zdravljenja obeh pacientov.
Sklepni ugotovitvi simpozija sta bili, da uporaba videokonferenčnih sistemov v medicini zmanjšuje stroške zdravljenja, kar je bilo prikazano tudi na primeru statistike otoka Brača. Z otoka je vsako leto napoteno v eno izmed specialističnih ustanov na celini preko 20000 ljudi in kar približno 30% teh napotitev se izkaže za nepotrebne. Druga pridobitev je višja kakovost zdravstvene storitve in bolj human odnos pacientov, ki jim na ta način prihranimo nepotrebno pot, izgubo časa in s tem posredno krajšo odsotnost teh pacientov z delovnega mesta.
Hrvaški organizatorji so se za tehnično pomoč obrnili na podjetje Iskrateling iz Kranja, ki je zagotovilo potrebne videokonferenčne sisteme, namestitev opreme in sodelovanje strokovnjakov Iskratelinga in njihovega principala Polyspan-Polycoma pri sami izvedbi vseh potrebnih povezav. Pomemben prispevek je bil tudi posredovanje znanj, ki so si jih je v Polyspan-Polycomu pridobili s sodelovanjem na številnih mednarodnih projektih s področja telemedicine.
Prihodnost uspešnega poslovanja je v hitrih in kvalitetnih povezavah, so prepričani v Iskratelingu in to velja tako za profitne kot neprofitne organizacije. Z videokonferenčnimi sistemi Polyspan-Polycom je omogočeno kvalitetno komuniciranje s sliko in zvokom, kar prihrani čas in denar, vsi sistemi pa so, kljub temu da gre za visoko tehnologijo, enostavni za uporabo. S sodelovanjem na simpoziju podjetje Iskrateling nadaljuje uspešno sodelovanje na tujih trgih.
 
< Nazaj   Naprej >

Vsebine spletne strani delno ali v celoti ni dovoljeno kopirati, razmnoževati ali na katerikoli drug način distribuirati brez pisnega dovoljenja izdajatelja. Vsi logotipi in blagovne znamke so last njihovih lastnikov. Vsi komentarji so last njihovih avtorjev, vse ostalo je © 386tele.com. Priporočamo obisk spletne strani www.preberi.si. Elektronska publikacija 386tele.com je zavedena pod mednarodno standardno serijsko številko ISSN 1581-0259.