Logitech prodal je več kot 25 milijonov spletnih kamer
Kaj dogaja
sreda, 02. marec 2005
Logitech je danes naznanil, da je dosegel nov mejnik: prodal je več kot 25 milijonov spletnih kamer po celem svetu. Logitech je v svetovnem merilu prodal več spletnih kamer kot katerokoli drugo podjetje, saj predstavlja njegova prodaja po ugotovitvah podjetja IDC približno 37 odstotkov svetovne prodaje od leta 1998 naprej. Podjetje IDC ugotavlja, da je Logitech v letu 2004 svojo prevlado utrdil z 38 odstotnim deležem prodanih spletnih kamer na svetovnem trgu in z 42 odstotnim tržnim deležem v ZDA.

Priljubljenost spletnih kamer med uporabniki narašča z večjo ponudbo cenovno dostopnih, visoko kvalitenih spletnih kamer, kot tudi z novimi video komunikacijskimi aplikacijami, ki jih omogočajo zasebne širokopasovne internetne povezave. Nove aplikacije, kot sta npr. neposredno video sporočanje in video klic omogočajo prijateljem in družinskim članom enostavno in zabavno komunikacijo prek interneta, ne glede na to, na katerem koncu sveta se nahajajo. Spletne kamere postajajo z razmahom video komunikacij nepogrešljivi del uporabniške opreme.

Neposredno video sporočanje je še posebaj pribljubljeno med uporabniki aplikacije MSN Messenger, na katerem je bilo do decembra zabeleženih 2,3 milijard video sej. Medtem je število prodanih spletnih kamer v celem svetu naraslo z 2,9 milijonov enot v letu 1999 na skupno 18 milijonov enot v letu 2004, kar po ugotovitvah IDC-ja predstavlja 44 odstotno letno rast. Logitech je v letu 1998 s priključitvijo Connectixovega hardware oddelka in pridobitvijo njegove blagovne znamke QuickCam® prevzel vodilno vlogo na takrat še vedno majhnem trgu spletnih kamer. Od tedaj je prejel številne nagrade za inovativno tehnologijo na področju spletnih kamer in prepoznaven dizajn. Logitech je prvi predstavil digitalno video kamero za osebne računalnike in izdelal računalniško kamero z vgrajenim mikrofonom. V tesnem sodelovanju s poslovnimi partnerji je razvil aplikacije in storitve, kot sta npr. neposredno video sporočanje in video klic in tako pripomogel k razvoju trga, katerega skupna prodaja bo v letu 2005 po predvidevanjih podjetja IDC dosegla 1,2 milijarde dolarjev.

“Pričakujemo, da bo spletna kamera tako kot miška in tipkovnica postala integralni del vsakdanje digitalne izkušnje,” je ob predstavitvi dejal Junien Labrousse, podpredsednik pri Logitechovi video poslovni enoti. “Neposredno video in avdio komuniciranje ni nič več znanstvena fantastika – postalo je enostavno, cenovno bolj dostopno in predstavlja doslej neprimerljivo izkušnjo. Logitech je s svojo proizvodno strategijo veliko prispeval k popularizaciji in množični uporabi video komunikacij na domu.”

Hitrejši dostop do interneta je omogočil vidno izboljšanje prenosa kvalitetnih video zapisov prek interneta. IDC ugotavlja, da je imelo konec leta 2004 širokopasovni dostop do interneta 124,3 milijonov gospodinjstev po celem svetu, kar predstavlja 47 odstotno rast glede na leto 2003.

Podjetja so aplikacije za spletne kamere od dneva, ko je bil za vzpostavitev zveze med uporabnikoma potreben vnos kompliciranih IP naslovov, in ko smo lahko samo upali, da bomo lahko vzpostavili zanesljivo povezavo, nenehoma izpopolnjevala in nadgrajevala. Programska oprema za neposredno sporočanje je v letu 2001 vključevala video sporočanje, kar je navdušilo uporabnike spletnih kamer in povzročila naglo rast števila uporabnikov spletnih kamer in prodaje le teh. MSN Messenger je do decembra 2004 gostil 27 milijonov različnih uporabnikov spletnih kamer in zabeležil povprečno 7 milijonov video sej na dan in rekordno število video sej v enem dnevu, prek 10 milijonov.

Nove aplikacije kot je Logitech® VideoCall za širokopasovne povezave predstavljajo še en korak naprej, saj omogočajo uporabnikom opravljanje visoko kvalitetnih video klicev s sočasnim avdio zvokom prek osebnega računalnika in širokopasovne internetne povezave. Tako kot njegovi IM predhodniki omogoča Logitechova aplikacija VideoCall enostavno vzpostavitev zveze z enim klikom na uporabniško ime.

“Neposredno video sporočanje predstavlja le eno razvojno stopnjo na poti k širokopasovnemu videokonferenčnemu sporočanju,” pravi IDC-jev analitik Chris Chute. “Že elektronska pošta je vojaku na vojaški misiji daleč od doma omogočila novo možnost ohranjanja stikov z bližnjimi, video sporočanje prek širokopasovnih povezav pa bo še bolj temeljito spremenilo način komuniciranja.”

 
< Nazaj   Naprej >

Vsebine spletne strani delno ali v celoti ni dovoljeno kopirati, razmnoževati ali na katerikoli drug način distribuirati brez pisnega dovoljenja izdajatelja. Vsi logotipi in blagovne znamke so last njihovih lastnikov. Vsi komentarji so last njihovih avtorjev, vse ostalo je © 386tele.com. Priporočamo obisk spletne strani www.preberi.si. Elektronska publikacija 386tele.com je zavedena pod mednarodno standardno serijsko številko ISSN 1581-0259.