Predstavniki vlade in družbe Western Wireless International (WWI) naj bi po poročanju STA predvidoma do danes uskladili stališča glede odškodninskega zahtevka, ki sta ga zoper državo vložili WWI in njena slovenska hčerinska družba, ki nastopa pod blagovno znamko Vega. Do uskladitve naj še ne bi prišlo, vlada pa naj se ne bi pogajala z WWI. Morda pa se kdo drug...
Po pisanju Financ naj bi namreč poskus dogovora vseboval ponudbo lahko bi rekli "državnega" Mobitela za nakup Vege. Mobitel naj bi ponujal manj kot 35 milijonov €, medtem ko lastniki pričakujejo med 70 in 100 milijoni €.
Da v vladi podpirajo sporazumno rešitev spora in Mobitelovim potezam ne nasprotujejo, si lahko seveda razlagamo ob pomanjkanju uradnih stališč razlagamo kakor želimo. Če namreč še vedno drži, da se vlada z WWI ne pogaja (dogovarjanje je nekaj povsem drugega, mar ne), potem ob diametralno različnih stališčih vlade in WWI do sporazumne rešitve ne more priti. Spor je namreč WWI sprožil proti vladi in ne Mobitelu in edino uradno stališče glede spora katerekoli vlade je stališče bivše vlade, da je zahtevek po odškodnini v celoti neutemeljen.
Nova vlada kot kaže ni takega mnenja. Sicer tudi stališč glede odškodninskega zahtevka nikakor ne bi mogla usklajevati, saj uskladitev WWI-jevih stališč, da so se z zahtevkom zmotili in ga umikajo ne gre pričakovati. Vlada torej z zavlačevanjem uradnega stališča daje možnost "tihi diplomaciji", ki je v tem primeru tehtanje ekonomskih interesov igralcev na trgu telekomunikacij. Med njih velja prišteti tudi avstrijski Mobilkom z Borisom Nemšiæem na čelu, ki ga zanima poslovanje hčerinskega Si.mobila. Pozabiti ne smemo tudi na še ne povsem - ali pa sploh ne - dokončano zgodbo koncesije za GSM na Kosovu, kjer je WWI prav tako prek političnih pritiskov želel doseči svoje gospodarske interese.
Vsekakor kaže, da tako ali drugače okoli 35.000 Veginih uporabnikov ne bo več dolgo Veginih...
Več:
|