Siemens in 3GSM svetovni kongres
Siemens
torek, 24. februar 2004
Na letošnjem 3GSM svetovnem kongresu, ki od 23. do 26. februarja poteka v Cannesu, svoje novosti ter inovativne rešitve predstavlja tudi Siemens mobile, in sicer s sloganom »Ustvarjanje vodilnega položaja – Inovativnost, napredek, zanesljivost«.

Poleg celotnega nabora storitev in rešitev za prihodnjo generacijo omrežij, Siemens mobile predstavlja tudi nove trende v mobilnih komunikacijah kot je »walkie-talkie« funkcija mobilnega telefona, MMS komunikacijo med fiksno in mobilno telefonijo, izpopolnjeno rešitev za spremljanje medijskih oz. avdio in video vsebin prek mobilnika, rešitev za fleksibilno in varno zaračunavanje različnih mobilnih storitev ter najnovejše brezvrvične module. V Cannesu bosta na ogled tudi dva nova mobilnika razreda C – CX65 in CF62, ki ju je Siemens premierno predstavil v Madridu v začetku februarja letos.

IP multimedijski podsistem in »walkie-talkie« mobilnik: zmagovita kombinacija

Siemens mobile v Cannesu predstavlja »walkie-talkie« funkcijo mobilnih telefonov (t.i. PoC – push to talk over cellular), ki deluje na osnovi IP multimedijskega podsistema (IMS – IP-Multimedia Subsystem) v GPRS omrežju. IMS je nova standardizirana multimedijska in preusmeritvena tehnologija za omrežja, ki podpirajo paketni prenos podatkov, kot so UMTS, EDGE, GPRS in W-LAN. Mobilni ponudniki lahko tako sedaj nudijo celovite glasovne, multimedijske in podatkovne storitve na osnovi IP (Internet Protocol), SIP (Session Initiation Protocol) in 3GPP (3rd Generation Partnership Project). Glavna prednost za uporabnike je istočasen prenos podatkov in govora v katerikoli kombinaciji. Uporabniki lahko tako na primer med samim pogovorom začnejo igrati igro na mobilnem telefonu in se o njenem poteku istočasno pogovarjajo z uporabnikom, s katerim govorijo po mobilniku. »Walkie-talkie« funkcijo mobilnega aparata je moč uporabiti tudi za kreativne aplikacije, kot dokazuje Siemensova rešitev Picture-Chat-Service. Uporabnikom, ki se registrirajo v klepetalnici, omogoča anonimen pogovor s pomočjo tekstovnega sporočanja ter pošiljanje fotografij in video zapisov še preden preklopijo na PoC oz. »walkie-talkie« funkcijo za pogovor. To storitev bi lahko na primer uporabili za mobilno internetno storitev za zmenke oz. dogovarjanje za srečanja.

Video poštni predal: običajna glasovna sporočila so »out«

Poleg videotelefonije in spremljanja prometa v živo Siemens v Cannesu predstavlja tudi novo aplikacijo – video poštni predal. Na tej »telefonski tajnici« lahko uporabniki pustijo sporočila v obliki video zapisa, ki vključuje tudi glasovno sporočilo.

Konvergenca fiksne in mobilne tehnologije – MMS komunikacija

Z rešitvijo m.traction FixedLine MMS Siemens na kongresu predstavlja uspešno združevanje fiksnih in mobilnih omrežij. S to infrastrukturno rešitvijo za mobilna omrežja lahko operaterji fiksne telefonije svojim uporabnikom ponudijo tudi možnost pošiljanja MMS sporočil s stacionarnega telefona na drug stacionarni ali mobilni telefon. Prav tako lahko uporabniki na svoj stacionarni telefon sprejemajo MMS sporočila, poslana iz mobilnega omrežja.

Podporni GPS za poslovne aplikacije in osebno pomoč pri orientaciji

V Cannesu Siemens prvič predstavlja rešitve za hitro upravljanje in sledenje, ki temeljijo na Podpornem GPS (A-GPS – Assisted GPS). S pomočjo tehnologije A-GPS je možno lokacije mobilnih telefonov v mobilnem omrežju določiti z veliko večjo natančnostjo kot doslej, ko je pomoč za orientacijo uporabnikov temeljila na ID-based sistemu. Operaterjem ta rešitev omogoča, da ponudijo veliko širši nabor lokacijskih storitev, namenjenih tako za poslovno kot osebno rabo.

Obsežnejše in bogatejše spremljanje medijskih vsebin

Siemens v Cannesu premierno predstavlja tudi rešitev m.traction Media FrameWork, ki nudi spremljanje avdio in video storitev v mobilnih omrežjih. Med drugim omenjena rešitev omogoča prenos in nalaganje vsebin. Pri tem je ključnega pomena DRM (Digital rights management) – ne samo pri preprečevanju nedovoljenega kopiranja digitalnih vsebin, ampak tudi pri zagotavljanju nadzora nad množično distribucijo plačljivih vsebin, kot so na primer glasbene datoteke. Rešitev m.traction omogoča tudi upravljanje z vsebinami mobilnih storitev, kar zadeva njihovo zaračunavanje in plačevanje. Funkcija prekodiranja pa omogoča, da se določene vsebine prilagodijo glede na posamezen tip mobilnega aparata – video zapisi se tako pretvorijo v slikovne podobe, če mobilnik ne podpira video funkcije.

Rešitev za prilagodljivo in varno zaračunavanje storitev

Siemensova rešitev za zaračunavanje, imenovana Charge@once, je primerna za različne nove aplikacije – kot so »walkie-talkie« funkcija, MMS sporočanje za fiksna in mobilna omrežja ter prenos in nalaganje podatkov. Storitev Charge@once ne omogoča zaračunavanja samo običajnih telekomunikacijskih storitev, ampak tudi novih storitev, ki temeljijo na IP (Internet Protocol) in SIP (Session Initiation Protocol). Zaračunavanje se izvaja glede na različne kriterije, kot so vsebina, čas, velikost in specifičnost uporabe. Rešitev operaterjem omogoča tudi pregledovanje in določanje limita v realnem času – tako za predplačni kot naročniški sistem.

FlexCU – nova prilagodljiva in visoko kakovostna prenosna enota

FlexCU – Flexible Carrier Unit je modul, ki združuje GSM/EDGE oddajni in sprejemni enoti, kar omogoča poljubno uporabo. FlexCU se odlikuje po dveh bistvenih lastnostih, ki operaterjem omogočata učinkovitejšo uporabo mobilnih omrežij, in sicer povečano kapaciteto (FlexCU podpira dvakrat več govornega prometa kot običajni GSM oddajnik-sprejemnik, v EDGE omrežju pa kar šestkrat več kot GSM enota) in večji doseg (FlexCU poveže dve oddajno-sprejemni enoti na precej višji stopnji učinkovitosti in občutljivosti, kar operaterjem omogoča delovanje mobilnih storitev z manj baznimi postajami). FlexCU nudi GSM/EDGE operaterjem najvišjo stopnjo učinkovitosti za gradnjo in širitev sodobnih mobilnih omrežij z nizkimi stroški.

Siemensovi brezvrvični moduli prihodnosti

Siemens med drugim v Cannesu predstavlja tudi nove brezvrvične module in različne aplikacije. Ena glavnih atrakcij je gotovo XT55 – tripasovni kombinirani modul za sledenje in določanje lokacij, ki vključuje GSM/GPRS komponente in GPS sprejemnik.

Primeren je predvsem za lociranje vozil, navigacijo, klice v sili in lokacijske storitve. Siemens predstavlja tudi dva GSM/GPRS mobilna modula - MC55 in MC56 – gre za tripasovni rešitvi, ki jih je moč integrirati v mobilne telefone, dlančnike in druge mobilne naprave. Na razstavni ladji Corsica Victoria lahko obiskovalci nove GSM/GPRS aplikacije, kot so portali, tele-medicinske naprave in protivlomni avtomobilski sistemi, preizkusijo tudi iz prve roke. Na Siemensovi stojnici pa si lahko obiskovalci ogledajo in preizkusijo delovanje alarmnega sistema, ki temelji na Java modulu TC45.

Siemensova nova mobilnika razreda C – CX65 in CF62

Siemens mobile v Cannesu predstavlja tudi dva nova mobilnika CX65 in CF62, ki ju je mednarodni javnosti prvič predstavil 11. februarja v Madridu. Siemensov MMS mobilnik CX65 ima visoko kakovosten in pregleden barvni prikazovalnik ter vgrajeno video kamero, ki omogoča ovekovečenje posebnih trenutkov iz vsakdanjega življenja. Eleganten in moden izgled mobilnika dopolnjujeta tehnološka dovršenost in enostavna uporaba. CX65 ima številne dodatne funkcije in različna orodja ter aplikacije kot je npr. Java, ki omogoča personalizacijo telefona, kontrolno ročico (joystick) za lažje igranje številnih iger ter e-poštni predal, ki omogoča pregled elektronske pošte kjerkoli in kadarkoli.

Preklopni mobilni telefon Siemens CF62 pa se odlikuje po čistih linijah ter dvema zaslonoma. Namenjen je predvsem tistim, ki prisegajo na mobilnike z živopisnimi prikazovalniki ter elegantno in privlačno ohišje. Kljub majhnosti, mobilnik CF62 v sebi skriva marsikatero presenečenje. Visoko resolucijski barvni zaslon omogoča živopisno prikazovanje MMS sporočil in fotografij, posnetih s priklopnim QuickPic fotoaparatom z bliskavico. CF62 deluje v tripasovnem območju (triband), podpira polifonično zvonjenje ter tehnologije Java, GPRS in WAP. Mobilnik je enostaven za uporabo, mogoče pa ga je tudi poljubno prilagoditi lastnim potrebam in željam: omogoča nalaganje zvokov, melodij, podob in aplikacij s Siemensovih spletnih strani kjerkoli in kadarkoli.

 
< Nazaj   Naprej >

Vsebine spletne strani delno ali v celoti ni dovoljeno kopirati, razmnoževati ali na katerikoli drug način distribuirati brez pisnega dovoljenja izdajatelja. Vsi logotipi in blagovne znamke so last njihovih lastnikov. Vsi komentarji so last njihovih avtorjev, vse ostalo je © 386tele.com. Priporočamo obisk spletne strani www.preberi.si. Elektronska publikacija 386tele.com je zavedena pod mednarodno standardno serijsko številko ISSN 1581-0259.