Telekom Slovenije in SiOL sta uvedla skupni račun |
Telekom Slovenije
|
ponedeljek, 08. december 2003 |
Telekom Slovenije in SiOL z računom za storitve, opravljene v novembru, ki ga bodo uporabniki prejeli v teh dneh, uvajata napovedani skupni račun. Skupni račun bo v teh dneh prišel na naslove 40.000 skupnih uporabnikov Telekoma Slovenije in SiOL-a.
Takšno zaračunavanje, tudi po izkušnjah tujih operaterjev, prinaša uporabnikom predvsem večjo preglednost nad uporabo telekomunikacijskih storitev ter poenostavitev in pocenitev postopka plačevanja, poleg tega pa olajša komuniciranje z obema na enem mestu.
Skupni račun bodo prejeli tisti naročniki Telekoma Slovenije in SiOL-a, katerih naročniško razmerje je tako pri Telekomu Slovenije kot SiOL-u sklenjeno na isto ime, priimek, naslov in navedene plačilne pogoje. Tako bo ob uvedbi skupni račun prejelo približno 40.000 skupnih naročnikov Telekoma Slovenije in SiOL-a. Nosilec računa bo Telekom Slovenije. O uvedbi računa in prenosu naročniškega razmerja bodo naročniki obveščeni tudi z dopisom, ki bo priložen prvemu skupnemu računu, poleg tega pa bosta Telekom Slovenije in SiOL uporabnike o uvedbi obveščala tudi prek interneta in brezplačnih številk za pomoč uporabnikom. Tisti naročniki, ki skupnega računa ne bodo želeli prejemati, bodo to lahko sporočili Telekomu Slovenije ali SiOL-u ter s tem ohranili sedanjo ločeno obliko zaračunavanja storitev obeh družb. Obe družbi bosta še naprej nudili vse storitve pod enakimi nespremenjenimi pogoji ne glede na odločitev naročnikov o zaračunavanju storitev na skupnem ali ločenih računih.
Model skupnega računa, kakršnega sedaj uveljavljata Telekom Slovenije in SiOL, ki se jima bo kasneje pridružil še Mobitel, je omogočen tudi drugim zainteresiranim ponudnikom storitev pod enakimi pogoji. Telekom Slovenije kot nosilec projekta je pristojni Urad za varstvo konkurence v tem primeru zaprosil za dodelitev posamične izjeme v skladu z 8. členom zakona o preprečevanju omejevanja konkurence (ZpomK).
O praktičnosti skupnega računa pa pričajo tudi izkušnje tujih operaterjev. Že pred nekaj časa je tako skupni račun uvedel British Telecom. V Veliki Britaniji je praksa pri uporabi skupnega računa pokazala, da uporabniki, ki se odločajo za tovrstno zaračunavanje storitev, pridobijo predvsem pri preglednosti nad uporabo storitev. Poleg tega so prednosti za uporabnike vidne tudi pri stiku uporabnika s ponudnikom storitve. Pri skupnem računu imajo namreč uporabniki skupen kontakt pri ponudniku, ki ureja vse uporabnikove zahteve in potrebe.
|